Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Chcesz kupić znaki BHP? Wejdź na www.poniedzialek.pl.

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się marginalne. Obecnie kodeks BHP nakłada konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na najróżniejszych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w przemyśle. Stosuje sięwówczas z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który świetnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]