Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Jeśli chcesz kupić topazy, skieruj się tu.

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są cenione przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z owym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują także innego typu ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek rzędu 1000 PLN, zaś za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje najbardziej odpowiadające danym upodobaniom warto więc wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania sporo czasu. Żeby tego się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno online. Będzie to wyjście dużo prostsze, a poza tym korzystając z internetu możemy także trafić na pierścionki czy wisiorki w promocyjnych cenach.