Kilka słów o wypełnianie zmarszczek i powiększaniu ust

Skieruj się tu po więcej szczegółów o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dawna stosowany jest w licznych zabiegach medycyny estetycznej oraz do wytwarzania kosmetyków. Związek ten ma umiejętność wiązania znacznych ilości cząsteczek H2O, toteż dodawany jest powszechnie do peelingów bądź serum nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, zatem wyjątkowo rzadko wywołuje reakcję uczuleniową. W medycynie estetycznej z kolei ten polisacharyd wykorzystywany jest na ogół do modelowania owalu twarzy, powiększania ust, a także wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich).

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie do skóry H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu potrafi związać aż 250 cząsteczek H2O!), ale również zaktywizowanie komórek tkanki łącznej do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w konsekwencji doprowadzenie do tego, że skóra odzyska uprzednią sprężystość. Najczęstszym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych tworzących się blisko nosa i ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczodołach lub horyzontalnych zmarszczek czołowych. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co sprawia, że bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w następstwie tego znacznie trwalszy. Utrzymuje się w tkance przez dłuższy okres, dzięki czemu efekty zabiegu są zauważalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust – popularny zabieg z zastosowaniem kwasem hialuronowym

Poza modelowaniem twarzy i wypełnieniem zmarszczek, popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego zazwyczaj osoby niezadowolone z linii oraz rozmiaru ust lub których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa najczęściej pół godziny, realizuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone miejsca ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Poprawnie wykonany zabieg skutkuje bardziej regularnymi, pełnymi, ale nadal naturalnie wyglądającymi ustami.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]