Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Więcej informacji o sprzęcie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są urządzenia do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Jest sporo powodów do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty CarePump do presoterapii w domu

Ogromne możliwości użycia urządzeń do presoterapii wpłynęło mocno na progres tych aparatów. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez trudu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. zaburzenia rytmu serca czy stany zapalne, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]