Bursztyn w biżuterii

Potrzebujesz biżuterii z bursztynem? Wejdź na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem.

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – tak u młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno bądź co bądź zaskakiwać – jantar jest wszak jednym z najładniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych kształtów sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dostosować się do przeróżnych mód. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o jantar odpowiednio zadbać. Jak? Powie wam stworzony przez nas artykuł.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to niezwykle delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a potem dokładnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych substancji chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe albo mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – nigdy nie może być jej za dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu zabytkową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest piękna, ale widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego bez pomocy specjalisty, możesz jedynie pogorszyć jej stan – warto więc zanieść ją złotnikowi.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]