Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Zobacz, gdzie kupić kask do jazdy konnej, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można kupić dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]