Czepki ochronne i maseczki higieniczne – konieczność w przemyśle spożywczym

Utrzymanie wymaganych norm bezpieczeństwa w trakcie wytwarzania żywności wymaga, aby kadra linii produkcyjnych korzystała z odpowiedniego ubrania ochronnego, które uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najistotniejszych elementów takiej ubiorów roboczych są czepki i maseczki, przykrywające głowę pracowników.

Okrycia na twarz oraz włosy – kominiarki, czapki i czepki

Kluczową rolą produktów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest udaremnianie dostaniu się nawet pojedynczych włosów do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy linii produkcyjnych dostarczają swojej załodze różnorodne nakrycia zakrywające włosy oraz twarz. Osłony te sporządzane są z reguły z polipropylenu (PP), który wyróżnia się dobrą przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być stosowany w branży spożywczej, również do wytwarzania opakowań. Z PP produkuje się m.in. kominiarki zasłaniające większą część głowy oraz czepki ochronne clip. Te pierwsze można nabyć także w wersji z dodatkową maseczką zasłaniającą usta oraz nos osoby. Polipropylen może być barwiony, więc czepki i kominiarki ochronne z niego wykonywane, można kupić w przeróżnych kolorach, co z pewnością docenią właściciele zakładów, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (w tym te z daszkiem) wykonywane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Maseczki jednorazowe zakrywające twarz także dla panów z brodą

Maseczki higieniczne są pomocniczą osłonę podczas produkcji. Redukują one możliwość przedostania się do żywności kropelek śliny. Maseczki zasłaniające twarz to wyroby, z których korzysta się tylko raz. One też wytworzone są z włókniny polipropylenowej, która jest niezmiernie lekka, hipoalergiczna i niepyląca. W zależności od potrzeb, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- albo trójwarstwowe maseczki ochronne. Dla mężczyzn noszących zarost opracowane są z kolei specjalne maski ochronne obejmujące całą szczękę, które sięgają powyżej górnej wargi.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]