Do czego nosić biżuterię z turkusem?

Potrzebujesz biżuterii z turkusem? Sprawdź https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki oraz klipsy, które doskonale łączą się z wieczorowymi strojami. Na barwę turkusu w największej mierze wpływa miejsce jego pochodzenia – między innymi kamienie pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano też jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni właściciela przed pechem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Jakich rzeczy nie robić nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją zawsze, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto również ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]