Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Jeśli szukasz profesjonalnych drukarek 3D, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Szacuje się, że wykorzystując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można aż o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Następnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w nowej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową i nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać jednakowe makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnorodnych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest trwały i precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie występują zniekształcenia.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]