Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Sprawdź, gdzie zamówić kapsułki do ekspresu, wejdź na cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Obecnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]