Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Chcesz kupić antenę telewizyjną? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się też świetną wytrzymałością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]