Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Jeśli szukasz cyrkonii, odwiedź ten adres.

W procesie zdobienia ozdób twórcy niezwykle często stosują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego charakteru, są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych ozdób. Istnieją oczywiście także rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one oczywiście też inne przeznaczenia. Stosuje się je na przykład w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład przez internet.