Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Po więcej informacji o skanery 3D sklep zajrzyj tutaj.

Oferta CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępny jest sprzęt znanych marek, takich jak:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery FreeScan i EinScan.

Shining 3D – skanery od nowatorskiego producenta

Firma Shining 3D od ponad piętnastu lat (tj. od 2004 r.) dostarcza najwyższej jakości sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale również drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D charakteryzuje się innowacyjnym podejściem, jest też pomysłodawcą wielu patentów – do 2015 roku sfinalizowali ich w sumie paręset (m.in. na oprogramowanie oraz wzory). Skanery 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, edukacji i szeregu innych sektorach przemysłu. Sprzęt Shining 3D dąży do wzrostu wydajności, poprawy jakości oraz zmniejszenia kosztów produkcji.

Skanery 3D Degree of Freedom – 3 linie produktów

Skanery 3D firmy DOF dzielą się na trzy kolekcje:
– Freedom – kolekcja ta jest najbardziej czuła i najszybsza. Z zastosowaniem technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest niezwykle dokładny. Szybka praca, wygodna i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne plusy urządzeń z linii Freedom.
– Edge – to linia produktów, które charakteryzują się precyzją oraz szybkością. Z wykorzystaniem aż sześciu dostępnych trybów skanowania można jeszcze staranniej dostroić możliwości sprzętu do potrzeb użytkownika. Skanery 3D należące do tej kolekcji są wydajne, bezproblemowe w obsłudze oraz zapewniają wysoką precyzję skanów. Umożliwiają skanowanie nawet powierzchni o utrudnionym dostępie (przykładowo wycisku stomatologicznego), w związku z tym są wykorzystywane w ortodoncji oraz protetyce.
– Swing – urządzenia z tej linii wyróżniają się konstrukcją (przypominają literę L), dwiema kamerami, ogromną skutecznością i szybkością pomiarów oraz prostą obsługą. Sklep CadXpert oferuje również skanery 3D HD – wykorzystane w nich aparaty o dużej rozdzielczości umożliwiają efekt w jakości HD.

Skaner 3D Tiger marki RS SCAN dla producentów obuwia oraz ortopedów

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym charakteryzuje się ten sprzęt? Wyjątkową prędkością pracy – skanowanie trwa maksymalnie 15 sekund. Wykorzystanie aż dziewięciu kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze umożliwia znakomite odzwierciedlenie obiektów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest adresowane w szczególności do ortopedów, producentów obuwia i rehabilitantów. Dokładność jego działania jest stosowana do odwzorowywania stóp, butów czy wkładek.

Skanery 3D nie tylko dla gigantów przemysłu

Druk 3D i skan 3D nieprzerwanie ewoluują, a każde kolejne usprawnienia powodują użycie coraz to bardziej innowacyjnych technologii oraz tworzyw. To sprawia, że skanery 3D i ich cena stopniowo obniżają się. Niegdyś był to sprzęt, który kupowały jedynie największe marki, dziś wysokiej jakości skaner 3D to koszt, na który stać nawet małe przedsiębiorstwo. sklepie CadXpert podstawowe modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7 tysięcy złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To niedużych rozmiarów urządzenie o wadze 2.5 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, dokładnie, a przy tym odwzorowuje wszelkie detale.

Gdzie najwygodniej zamawiać skanery 3D?

Czy wygodniej nabyć specjalistyczny skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy online? Za zakupami przez internet przemawia opcja wykonania ich o dowolnej porzednia i nocy, a także nielimitowany czas, żeby dobrze zastanowić się nad doborem skanera dostosowanego do naszych potrzeb. Atuty zakupów stacjonarnych? Opcja obejrzenia urządzeń na żywo oraz konsultacje ze specjalistami. Ale można połączyć jedno z drugim – można wybrać przez internet wstępnie jakiś model, a następnie umówić się (mailowo, przy pomocy formularza kontaktowego lub , telefonicznie) na spotkanie w showroomie CadXpert, który działa w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, w związku z tym warto podjąć decyzję o jego kupnie w oparciu o merytoryczne wsparcie doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia, pełną obsługę posprzedażową oraz, a także pomoc techniczną.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]