Wisiorki srebrne

Zobacz, gdzie zamówić zawieszki.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.