Wisiorki z ametystami

W tym miejscu zaopatrzysz się w ametysty.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.