Zbierasz numizmaty? Przechowuj je w kapslach na monety

Jeśli potrzebujesz kapsli do monet, koniecznie odwiedź tę stronę.

Wartość kolekcjonowanych przez miłośników numizmatyki okazów może wzrosnąć wyłącznie wtedy, jeśli zachowają się one w wyśmienitym stanie. Jak zatem chronić zarówno niezbyt cenne, ale też niesłychanie wartościowe monety? Polecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle do monet – hermetyczna i twarda osłona

Kolekcjonerzy odczuwają radość nie tylko z zakupu monet, ale też z ich układania, przeglądania bądź pokazywania innym pasjonatom numizmatów. Niestety, każde wzięcie w dłoń numizmatu, szczególnie okazu w stanie „mint” wybitego z plastycznego metalu (np. srebra), może przyczynić się do jej uszkodzenia. W związku z tym rekomenduje się przechowywać bardziej wartościowe monety w plastikowych kapslach na monety, które dostępne są w kilkunastu wielkościach dopasowanych do średnic popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokiej przezroczystości, i choć łatwo się je otwiera i zamyka, są one szczelne i porządnie chronią monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa typy kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, z wkładem z pianki wyprofilowanym do ułożenia na nim numizmatu o konkretnej średnicy. Bardzo ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, ponieważ to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i zredukuje ryzyko uszkodzenia jej rewersu, awersu, ale też rantów.

Pudełka na monety – przechowasz w nich także numizmaty w papierowych holderach

Kapsle są świetnym sposobem przechowywania numizmatów, ale jak wygodnie oglądać eksponaty, kiedy są w nich trzymane? Polecanym rozwiązaniem jest nabycie pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsli już używamy. W pudełku umieszczamy kwadratowe kapsle w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich także składować numizmaty w papierowych holderach – tych zmieści się tu zdecydowanie większa ilość niż akrylowych kapsli. Pudełka i kapsle na monety od uznanych producentów potrafią skutecznie chronić eksponaty nawet przez 10 lat!

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]