Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Kabel koncentryczny znajdziesz na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się telewizor. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć ciekawy dokument bądź dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znajdują się na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie obniżać jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących firm świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]