Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się jak funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej

W sprzedaży uzyskamy ogromną ilość urządzeń, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Montowane są na obszarach, na których sygnał jest wyjątkowo słaby. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w górach, stacjach metra, a także w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – wytrzymują niekorzystne warunki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – takich jak VHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą mieć zaimplementowaną technologię eliminującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od modelu posiada także 3-4 specjalistyczne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają zewnętrzne zasilanie oraz sygnalizatory LED.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]