Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Dowiedz się więcej o instalacjach teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to potężna infrastruktura obejmująca wiele rozmaitych sprzętów – od najprostszych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju istnieją profesjonalne firmy, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – wiele rozmaitych modułów

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny digit, uchwyty antenowe, mikrowzmacniacze abonenckie, zasilacze, multiswitche końcowe. Na rynku znaleźć można także gniazda multimedialne, kable światłowodowe, urządzenia DVB-S/S2 i odbiorniki optyczne. Moduły tego typu zakładane są na osiedlach mieszkaniowych, w obiektach publicznych i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast między innymi projektowaniem sieci i produkcją poszczególnych komponentów. Instalacje teletechniczne wymagają odpornych na zewnętrzne elementy komponentów oraz profesjonalnej instalacji – dlatego niezbędna jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – dla przedsiębiorców budowlanych

Konieczne jest też, żeby sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich położenie. Dlatego niezbędna jest kompleksowa opieka profesjonalnych firm, które dostarczą właściwe narzędzia oraz zaoferują najlepsze urządzenia dostosowane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują również konserwacji, a więc bardzo istotna jest opieka gwarancyjna. Jej odbiorcami są przede wszystkim inwestorzy budowlani.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]