Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Kup wzmacniacz DVB T na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV jest obecnie codziennością. Na telewizję spoglądamy przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w wypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego typu. Dzisiaj stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]