Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Tu poznasz więcej szczegółów o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o ciekawych zabytkach oraz planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą pensjonaty, hotele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co więcej, dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, piękno małopolskiego folkloru czy zamek na Wawelu.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce nie pomija zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowy dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego