Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych - zobacz pełną ofertę.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – dlaczego warto?

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć rozmaite rejony świata oraz naszego kraju od kompletnie nowej strony. Scenariusz takich wyjazdów jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo doskonała okazja, żeby nabyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem niejednokrotnie wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania mechanizmów bezpiecznego zachowania się w określonym obszarze. Na wycieczce w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Należy także napomknąć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade też w czasie wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]