Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Na tej stronie znajdziesz aktualną ofertę skitur.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Wyczerpujące, a zarazem niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich uroków w trakcie dość trudnych, a zarazem przynoszących dużo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]