Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce. Więcej szczegółów na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska może poszczycić się wielką różnorodnością geograficzną przyrodniczą oraz ślicznymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Znajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, jakie są uciążliwe technicznie, jak i trasy doskonałe do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wtrącić o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej legendarnych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest imponująca powierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków oraz piękna natura, jednak także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.