Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Globtroterów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również malownicze krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów spore wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także wyposażyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]