Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Potrzebujesz więcej informacji o pełnej ofercie trekkingu górskiego? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Górskie wycieczki przybierają wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za nieraz gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]