Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wycieczce w Himalaje? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]