Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Szukasz pełnej oferty kursu Adobe Photoshop? Dobrze trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko stał się ulubionym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz potrzebne techniki wykorzystania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw działania programu. Kluczowe jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]