Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Wejdź w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest popularną formą artystycznego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by czerpać z tego uciechę na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież wyłącznie hobby lub metoda relaksu po wyczerpującym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, polecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – naucz się kontrolować te wymagające farby

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i nietrudnego do wykonania, ale wpływ ma na niego dużo czynników, o których początkujący artysta rzadko ma pojęcie. Znaczną rolę w samym procesie tworzenia ma również zbieg okoliczności – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy od lat biegli w tej technice nigdy nie są przekonani o tym, że obraz zawsze będzie taka, jak przewidywali. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i nabyć potrzebną podstawową wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu chętnie widziani, bez względu na to, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych zajęć wnikliwie przybliżają właściwości tych farb, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W dobie powszechności internetu nie ma problemu, aby wyszukać a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez wprawnego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych istotne są sugestie, które kursanci słyszą od nauczycieli podczas tworzenia prac. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Oprócz tego nauka w grupie osób o analogicznych pasjach wytwarza przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w ośmielaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w konstruktywnej ocenie ilustracji innych kursantów, umożliwia potem trafnie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]