Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Kurs górski - tu znajdziesz pełną ofertę.

Góry są zachwycające, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia porwały się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Zatem miłośnikom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, by pozyskać potrzebne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które okazują się potrzebne w czasie rozmaitych nieszczęśliwych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]