Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w kilku barwach

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, bo nie ma brył solnych o jednakowej strukturze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, np. piramidy bądź kuli.

Lampy solne – dzięki nim skuteczniej się odstresujesz

Wiele osób wierzy, iż lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. osobom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest przyjemny i kojący, zatem poleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres albo brak snu, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]