Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Znajdź listwy drewniane na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]