Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Więcej informacji o podłogach drewnianych.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]