Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Zamów akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]