Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Dalsze informacje o budowie domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone również w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, należy pamiętać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]