Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]