Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Skieruj się tutaj, aby zamówić okno skrzynkowe.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi budynkami. Często spotkać je można w zabytkowych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Dziś są one produkowane w szczególności z myślą o montażu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na czworo elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i dawniej były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – między innymi chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę i modrzew, lecz od niedawna ich twórcy wykorzystują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru i ekstremalnych mrozów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]