Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Więcej o oknach drewnianych.

Drewniane okna zwykle kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak piękno jest wielką zaletą tego rodzaju okien. Jakie są pozostałe powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają rozmaity wygląd, odcienie czy też rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem idealnym wyborem do produkcji rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Inne ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec stwarza różnorakie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując przepiękne wzory. Tylko drewno nadaje się do odnowy zabytków, świetnie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów trzeba poza tym dodać fakt, że istnieje bardzo dużo skutecznych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty oraz nie zagraża środowisku. Zalety te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia niż okna wykonywane z plastiku lub PCV.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]