Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, znakomitą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]