Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Sklejki szalunkowe znajdziesz na http://bit.ly/2YkOYI2.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym współcześnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]