Wynajem szalunków – usługa dla małych firm budowlanych

Wypożyczalnia szalunków - zapoznaj się z bezkonkurencyjną ofertą.

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale łatwo zaobserwować też wersje zrobione ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]