Zobacz, gdzie kupić srebro w sztabkach, wejdź na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Powszechnie wiadomo, iż inwestycja w kruszce jest świetną metodą na lokowanie środków finansowych, która po pewnym czasie zapewnia namacalny zysk. Najpopularniejszym dzisiaj metalem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, niemniej jednak całkiem niedawno srebro przestało być widziane jedynie jako metal przemysłowy i znów jest modne wśród coraz większej grupy inwestorów, zarówno tych z niewielkim, jak i sporym portfelem.
Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu
Złoto występuje w złożach 17 razy rzadziej od srebra, wypada jednak zaakcentować, że wartość srebra w relacji do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji i wciąż jest o wiele niższa. Kupno srebra jest jednakże trafnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy pragną urozmaicić swój portfel, a którzy nie dysponują kapitału umożliwiających zakup znacznych ilości złota. Powinno się jednak wiedzieć, że z powodu swoich właściwości, srebro jest szeroko stosowane w rozlicznych gałęziach przemysłu co skutkuje tym, że jego wartość silniej reaguje na przemiany zachodzące na rynku. Łatwo to swoją drogą zauważyć badając historię jego ceny z ostatnich 30-40 lat. Z tego też powodu lokata oszczędności w srebro obarczona jest wyższym prawdopodobieństwem strat, zatem polecana jest inwestorom świadomym prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast przewidywać, iż popyt na srebro w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, a wraz z postępującym rozkwitem fotowoltaiki, elektroniki oraz medycyny, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego wartość będzie z roku na rok rosnąć.
Jakiej wagi srebro w sztabkach zamówimy u sprzedawców?
Na wzór złota, sztabki srebra odlewane jest w kilku wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego odsprzedaż zależnie od potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a wobec tego także najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz uncji trojańskiej. Oczywiście, jeżeli kupimy sztabkę o wyższej wadze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, powinno się jednakże pamiętać, iż sztabka jest niepodzielna i w razie chęci jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Wobec tego jeżeli sztabki srebra mają być też zabezpieczeniem finansowym na “czarną godzinę”, lepiej rozważyć kupno sztabek w kilku ciężarach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Drugą opcją jest też inwestycja w odpowiednio droższy srebrny combibar, czyli złączone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu rozłamać. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż i kupno obarczone są 23% stawką VAT.
Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]