Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, ratalny oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale też parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.