Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Na https://flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz odpowiedź na pytanie, czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest właściwie niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, standardowy przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a zarazem eliminacją prawdopodobnych omyłek nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza około stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]