Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta internetowej wymiany walut, wejdź na https://topfx.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko przekształcającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Operacja w kantorze online jest równie prosta jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez nabywcę terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących komfort oraz ogromną niezależność w zarządzaniu funduszami. Wykorzystują je także osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby uczące się lub zatrudnione za granicą. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.