Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Wstąp do biura rachunkowego Katowice, aby skorzystać z usług fachowców.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie umieją rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się tylko jego cennikiem – dziwnie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]