Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Chcesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym? Wejdź na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Koniec grudnia to czas, który spędzamy na ogół z bliskimi, jednakże obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Często załoga firmy organizuje je na własną rękę, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych obiadów wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe dania i pyszne frykasy

Naturalnie na wigilijnym stole powinno pojawić się jak najwięcej rodzimych świątecznych potraw. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga oraz staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Na stole nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które na ogół podawane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Warto również zadbać o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z miodem, lekki sernik bądź makowiec.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z załogą o menu

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie warto wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień spotkania oraz zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej określić przewidywaną liczbę gości imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wspólnie wybrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest także to, by dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, lub są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych akceptują zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]