Coaching kariery – dlaczego warto skorzystać z niego skorzystać?

Coaching kariery - tu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Doradztwo zawodowe umożliwia poznanie Twoich mocnych stron i wykorzystanie skrytego potencjału. Czemu warto zainwestować w swoje kompetencje zawodowe? Na czym polega coaching kariery?

Coaching kariery – ćwiczenia z autoprezentacji oraz odpowiednie opracowanie dokumentów oraz szkolenia z autoprezentacji

Coaching kariery zrealizowany z profesjonalnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które ledwo co wkroczyły na rynek pracy, ale również doświadczonym pracobiorcom, którzy przygotowują się do przejścia do nowej pracy, czują strach przed transformacjami na rynku albo pragną obronną ręką przetrwać przekształcenia w korporacji. Profesjonalny doradca zawodowy pomaga na kliku płaszczyznach – uczy jak przyszykować się do rozmowy o pracę, aby pozytywnie przejść proces rekrutacji oraz jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, niezbędne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w właściwym opracowaniu dokumentów, na przykład portfolio osiągnięć, listu motywacyjnego czy Curriculum Vitae, tak, by zwracały uwagę potencjalnych pracodawców, a przez to podniosły szansę na to, iż kandydat będzie dopuszczony do rozmowy. Równie istotna jest też pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych przymiotów, który wysoko sobie cenią pracownicy działów osobowych.

Komu przyda się coaching kariery?

Pragniesz kierować swoją karierą zawodową tak, żeby ostatecznie osiągnąć uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić branżę, lecz nie jesteś pewny, jaka praca da Ci porządna pensję i równolegle satysfakcję? Coaching kariery spowoduje, że poznasz swoje słabsze oraz silne strony, zaczniesz wykorzystywać czający się w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże również kierowników wyższego stopnia tudzież innych wysoko kwalifikowanych pracowników poszukującym rzetelnych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem ma miejsce wyznaczenie potrzeb doradczych – to wtedy zostaje uzgodnione cele uczestnika sesji, jakiej pomocy potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]