Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Kliknij w to miejsce, aby zlecić organizację komunii.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to najczęściej pierwsza istotnie poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są tylko na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Znaleźć salę komunijną czy zaplanować przyjęcie w mieszkaniu?

Jeszcze przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą rodzinę we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali. Impreza dla gości w mieszkaniu jest z reguły możliwe wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem do stu gości, zatem przeważnie odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najładniejszą salę, radzimy rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ogłoszona data komunii. W okresie komunijnym sporym problemem może stać się także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem powinno się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunie. Istotne jest również to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować malownicze, zadbane pomieszczenia. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, przykładowo kosztowną biżuterię lub zabawki z motywami militarnymi.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]