Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, dróg wewnętrznych czy boisk.